Монографија, 70 години ПМФ

По повод седумдесетгодишнината од основањето и започнувањето со работа на Природно-математичкиот факултет во Скопје, на 16 декември 1946 година, во 2016 година беше издадена Монографија. Прегледајте ја Монографијата на следниот линк.


Следни испити

Ноември/Декември
П В С Ч П С Н
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
сите

Резултати од испити

по датум     по предмет


© 2021. Институт за физика, ПМФ, УКИМ, Скопје.